Krásy podmořského světa v Egyptě

Egypt ročně navštíví na 12 milionů turistů, z nichž zhruba 170 000 pochází z Čech. Lákají je „all inclusive“ služby za přijatelné ceny, nekonečné písečné pláže, množství památek a v neposlední řadě i bohatý podmořský život.

Mořské dno jako na dlani

V mnoha lagunách a zátokách lze pozorovat podmořský život pouhým okem – a nemusíte být při tom ve vodě hlouběji než po prsa. Vyplatí se však koupit si alespoň základní vybavení na šnorchlování. Stačí se položit na hladinu a obdivovat mnohdy až neuvěřitelné scenérie. Samy korálové útesy jsou nádherné svou rozmanitou barevnou vegetací. Prohánějící se hejna rybek jsou pak už jen třešničkou na dortu.

Tajemní dugongové

Řada zkušenějších potápěčů přijíždí do Egypta kvůli konkrétním rybám. Celé dny pak vyhlížejí obří želvy, delfíny, murény nebo žraloky útesové. Větší pravděpodobnost setkání s těmito krasavci je na jihu Egypta. Mnozí by dali jmění za to spatřit dugongy. Jedná se o zavalité mořské savce s průměrnou váhou 200 kg. Největší zástupce však navážil dokonce 5x tolik. Roztomilí dugongové jsou od přírody plaší, ale na turisty si už natolik zvykli, že se dokonce nechávají pohladit. To se ale z bezpečnostních důvodů nesmí.

Nejlepší lokality pro šnorchlování

Zdaleka nejlepší lokalitou pro šnorchlování je letovisko Marsa Alam. Můžete tu obdivovat obří želvy i krásné korály v průzračně čistých lagunách. Nejlepší podmínky jsou brzy ráno a večer před setměním. Rozmanité mořské dno je i u Sharm El Sheikhu, třeba v oblasti zvané Habada. Šnorchlovat lze i v Hurghadě, která patří díky své strategické poloze k nejoblíbenějším cílům zájezdů do Egypta. Nejlepší podmínky nabízejí hotely ležící přímo v zátokách – orientujte se podle přízviska „Bay“ v názvu hotelu.

Vyrazit můžete i v zimě

Období od října do března je pro návštěvu severní Afriky ideální. Je tu dostatečné teplo na to, abyste mohli ležet u moře, ale zároveň i cestovat po vnitrozemí. V zimě je třeba počítat s brzkým stmíváním a hrozbou dešťových přeháněk. Od února začíná být po ránu chladněji a březen je vůbec nejstudenějším měsícem. I přes občasné poryvy větru se tu však můžete i touto dobou nádherně opálit.

Spojte aktivní dovolenou s poznáváním

Do Egypta se nejezdí jen za pobyty u moře. Většina velkých cestovních kanceláří nabízí i zajímavé poznávací zájezdy. Pokud jedete do země poprvé, neměli byste si nechat ujít návštěvu Káhiry se slavnými pyramidami v Gíze. Odsud je to jen kousek do historického Luxoru s Údolím králů. Chcete-li poznat Egypt se všemi krásami i stinnými stránkami, zaplaťte si několikadenní plavbu lodí po Nilu. Z romantické cesty napříč celou zemí si odnesete řadu nezapomenutelných zážitků.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>