Lyžování Černá Hora – Durmitor a Bjelasica

Lyžování v Rakousku, Švýcarsku, Itálii nebo Francii patří k oblíbeným činnostem pro ty, kteří si chtějí dopřát v zimě něco exkluzivního. Netradiční lyžařský zážitek si ovšem můžeme dovézt i z méně známých destinací. Například z již v názvu zmíněné Černé Hoře.

Lyžování DurmitorČerná Hora leží na jihovýchodě Evropy, v sousedství s u nás oblíbeným Chorvatskem a dalšími státy. Zatím tato země nepatří do Evropské unie, ale spolu s některými dalšími zeměmi je kandidátskou zemí, nicméně se jedná o jednu z nejchudších zemí Evropy.

Pro lyžování je Černá Hora díky hornatému povrchu doslova stvořená, vlastně celé území se rozkládá na Dinárských horách. Jak se můžeme dočíst v encyklopediích, jedná se o ekologickou zemi, která v současnosti má několik národních parků.

Úředním jazykem je zde srbochorvatština, takže se zde máme reálnou šanci domluvit i bez znalosti jazyků, protože jako slovanský jazyk má k tomu našemu přece jen blízko. Těšit se můžeme i na poklidnou atmosféru v duchu starých časů, protože v lyžařských střediscích to nepulzuje tolik, jako jsme zvyklí z jiných Evropských destinací.

Sněhu zde také bývá dostatek, kolem80 cm. Mezi lyžaři se mluví často o horní freeridové části ski centra v Durmitor, kde je několik malých lavin. Pokud nás nebaví jen tradiční sjíždění kopců, můžeme se také vydat ve skalpových stopách.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>