Lyžování Černá Hora – Durmitor a Bjelasica

Lyžování v Rakousku, Švýcarsku, Itálii nebo Francii patří k oblíbeným činnostem pro ty, kteří si chtějí dopřát v zimě něco exkluzivního. Netradiční lyžařský zážitek si ovšem můžeme dovézt i z méně známých destinací. Například z již v názvu zmíněné Černé Hoře.

Lyžování DurmitorČerná Hora leží na jihovýchodě Evropy, v sousedství s u nás oblíbeným Chorvatskem a dalšími státy. Zatím tato země nepatří do Evropské unie, ale spolu s některými dalšími zeměmi je kandidátskou zemí, nicméně se jedná o jednu z nejchudších zemí Evropy.

Pro lyžování je Černá Hora díky hornatému povrchu doslova stvořená, vlastně celé území se rozkládá na Dinárských horách. Jak se můžeme dočíst v encyklopediích, jedná se o ekologickou zemi, která v současnosti má několik národních parků.

Úředním jazykem je zde srbochorvatština, takže se zde máme reálnou šanci domluvit i bez znalosti jazyků, protože jako slovanský jazyk má k tomu našemu přece jen blízko. Těšit se můžeme i na poklidnou atmosféru v duchu starých časů, protože v lyžařských střediscích to nepulzuje tolik, jako jsme zvyklí z jiných Evropských destinací.

Sněhu zde také bývá dostatek, kolem80 cm. Mezi lyžaři se mluví často o horní freeridové části ski centra v Durmitor, kde je několik malých lavin. Pokud nás nebaví jen tradiční sjíždění kopců, můžeme se také vydat ve skalpových stopách.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>