Kam v lednu na dovolenou? Na safari v Keni

Nebaví vás čekání na sníh a mráz, a raději byste v lednu vyrazili někam za teplem? Vedle tradičních destinací pro opalování u moře můžeme sáhnout i po něčem dobrodružnějším. Například po safari v Africe. Keňa je zajímavá i tím, že zde byly nalezeny pozůstatky dokládající, že tu lidstvo pobývalo již před 2, 6 milión let.

V dnešní době jsou již ceny srovnatelné s některými exotickými destinacemi u moře a zážitek si z takové dovolené nepochybně odneseme přece jen o kousek větší. Tedy pokud máme rádi zvířata běžně obývající africkou džungli, cestování klasickým jeepem či třeba kempování – to vše nás totiž čeká na safari.

Budeme si moci nafotit hrochy i krokodýli, sledovat stáda zeber a antilop, zřejmě budeme tajit dech při pozorování lvů či levhartů, oči nám budou přecházet z pestrobarevných papoušků a možná potkáme i nějakého slona či žirafu. Dbát bychom však měli na to, abychom se pohybovali pouze po vyhrazených stezkách. Nejen kvůli ochraně přírody, ale i kvůli vlastní bezpečnosti.

Rezervaci Masai Mara nalezneme na jihozápadě Keni a můžeme v ní být svědky rozsáhlého pravidelného stěhování zvířat, nejčastěji kopytníků, mezi parkem Masai Mara a sousedním v Tanzanii. Co se týká turismu, ten je v Keni obecně velmi podporován, zvláště návštěva národních parků.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Daniel napsal:

    Keňa je moc krásná :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>