Dovolená v Dubaji – na své si přijde každý

Dubaj  je v posledních letech čím dál dostupnější. Pokud milujete čisté pláže s bílým pískem lemující azurové moře a očekáváte perfektní služby, Dubaj by měla být Vaší další destinací pro dovolenou.

Nedovedete si představit trávit dovolenou jen na pláži? Dubaj nabízí i mnoho dalšího a na své si zde přijde opravdu každý.

Bílý písek a azurové moře

Ve většině hotelů najdete hotelové bazény, byl by ale hřích, kdybyste v Dubaji nenavštívili pláž Jumeirah Beach. Tato pláž je nejkrásnější a nejnavštěvovanější. Pláž nabízí jemný bílý písek a čisté zelenomodré moře. Vstup do vody je snadný a koupání je zde vhodné pro děti i lidi s potížemi s pohybovým aparátem. Samozřejmostí zde jsou sprchy, toalety, převlékárna a občerstvení.

dubaj

Město luxusu

Dubaj je městem budoucnosti a bohatství. Důkazem toho jsou přepychové mrakodrapy, jejichž největší koncentrace je v luxusní čtvrti Dubaj Marina. Najít zde můžete nejen mrakodrapy, ale také obchodní centra, promenády, restaurace, ale také pěkné pláže a přístav. Součástí Dubaj Marina je i světoznámá uměle vybudovaná písečná palma Palm Jumeriah.

Autentická tržiště

Pokud vás omrzí pohledy na přepychové hotely a moderní obchody, vypravte se do nejstarší  části Dubaje zvané Deira. Tato část města vznikla v padesátých a šedesátých letech minulého století. Místo mrakodrapů a hotelů zde najdete trhy a malé autentické obchůdky.

Pohled, ze kterého se tají dech

Dubaj stojí za to vidět nejen ze země, ale také z výšky.  K pohledu svádí nejvyšší budova světa – Burj Khalifa neboli Burdž Chalífa. Tato budova se tyčí do výšky neuvěřitelných 828 metrů. V patrech 124 a 148 se nachází observatoř pro veřejnost. Prohlídka trvá přibližně hodinu, ale můžete tam zůstat, jak dlouho budete chtít. Nejatraktivnější je návštěva hodinu před soumrakem, kdy odtud můžete pozorovat západ slunce a město po setmění.

Tip: Vstupenky je dobré objednat dopředu přes internet.

Nákupní centrum, kde se nejen nakupuje

K pobytu v Dubaji patří také nakupování. Největším nákupním centrem je Dubaj Mall. Centrum nabízí přes 1200 obchodů a mimo nich zde je také jedno z největších vodních akvárií na světě, které uchvátí malé i velké pozorovatele. Nedaleko centra pak stojí The Dubai Fountain, což je největší zpívající fontána. Jiné nákupní centrum – Mall of Emirates zase láká na lyžování na atrakci Ski Dubai. Tato uměle vybudovaná hora disponuje různými typy sjezdovek včetně 400 metrů dlouhé černé sjezdovky a je skvělým lákadlem pro všechny ty, komu je příliš teplo.

Už jste Dubaj navštívili? Jaké další atrakce byste doporučili?

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>