Dovolená v Dubaji – na své si přijde každý

Dubaj  je v posledních letech čím dál dostupnější. Pokud milujete čisté pláže s bílým pískem lemující azurové moře a očekáváte perfektní služby, Dubaj by měla být Vaší další destinací pro dovolenou.

Nedovedete si představit trávit dovolenou jen na pláži? Dubaj nabízí i mnoho dalšího a na své si zde přijde opravdu každý.

Bílý písek a azurové moře

Ve většině hotelů najdete hotelové bazény, byl by ale hřích, kdybyste v Dubaji nenavštívili pláž Jumeirah Beach. Tato pláž je nejkrásnější a nejnavštěvovanější. Pláž nabízí jemný bílý písek a čisté zelenomodré moře. Vstup do vody je snadný a koupání je zde vhodné pro děti i lidi s potížemi s pohybovým aparátem. Samozřejmostí zde jsou sprchy, toalety, převlékárna a občerstvení.

dubaj

Město luxusu

Dubaj je městem budoucnosti a bohatství. Důkazem toho jsou přepychové mrakodrapy, jejichž největší koncentrace je v luxusní čtvrti Dubaj Marina. Najít zde můžete nejen mrakodrapy, ale také obchodní centra, promenády, restaurace, ale také pěkné pláže a přístav. Součástí Dubaj Marina je i světoznámá uměle vybudovaná písečná palma Palm Jumeriah.

Autentická tržiště

Pokud vás omrzí pohledy na přepychové hotely a moderní obchody, vypravte se do nejstarší  části Dubaje zvané Deira. Tato část města vznikla v padesátých a šedesátých letech minulého století. Místo mrakodrapů a hotelů zde najdete trhy a malé autentické obchůdky.

Pohled, ze kterého se tají dech

Dubaj stojí za to vidět nejen ze země, ale také z výšky.  K pohledu svádí nejvyšší budova světa – Burj Khalifa neboli Burdž Chalífa. Tato budova se tyčí do výšky neuvěřitelných 828 metrů. V patrech 124 a 148 se nachází observatoř pro veřejnost. Prohlídka trvá přibližně hodinu, ale můžete tam zůstat, jak dlouho budete chtít. Nejatraktivnější je návštěva hodinu před soumrakem, kdy odtud můžete pozorovat západ slunce a město po setmění.

Tip: Vstupenky je dobré objednat dopředu přes internet.

Nákupní centrum, kde se nejen nakupuje

K pobytu v Dubaji patří také nakupování. Největším nákupním centrem je Dubaj Mall. Centrum nabízí přes 1200 obchodů a mimo nich zde je také jedno z největších vodních akvárií na světě, které uchvátí malé i velké pozorovatele. Nedaleko centra pak stojí The Dubai Fountain, což je největší zpívající fontána. Jiné nákupní centrum – Mall of Emirates zase láká na lyžování na atrakci Ski Dubai. Tato uměle vybudovaná hora disponuje různými typy sjezdovek včetně 400 metrů dlouhé černé sjezdovky a je skvělým lákadlem pro všechny ty, komu je příliš teplo.

Už jste Dubaj navštívili? Jaké další atrakce byste doporučili?

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>