Dovolená v Egyptě, za málo peněz hodně muziky

Hurghada, chcete-li také Hurgada, bylo kdysi malé a nevýznamné město na břehu Rudého moře. Dnes byste to malé tiché provinční městečko o pár domcích hledali jen těžko. Nachází se zde nádherné letovisko s více jak 150 odlišných hotelů. Právem se tak toto letovisko stalo jedním z nejvyhledávanějších cílů dovolené v Egyptě.

Letovisko láká svými nádhernými písečnými plážemi, jejichž krásu znáte z mnoha časopisů. Pláže doplňuje průzračné moře, podmořská krása, malebná příroda a zajímavá architektura. Všechny tyto scenérie najdete jen na dovolené v Hurghadě.

Proslulý podmořský svět v tomto letovisku mohou sledovat i lidé, nemající potápění příliš v oblibě. Stačí navštívit jen zdejší akvárium poskytující malou exkurzi do místních vod. Koho neuspokojí ani potápění na místních útesech, musí se vydat na výlet na ostrov Giftun, kde se nacházejí korálové útesy, které ohromí opravdu každého.

Ženy určitě zaujmou trhy v Ed-Dahar. V této části města se setkáte s typickým arabským stylem života, na jaký v centru letoviska nenarazíte. Při nakupování nezapomeňte, že smlouvání je základním pravidlem nákupů v Egyptě, a nezáleží, zda nakupujete na trhu či v letovisku. Původní cena je vždy notně nadsazená, a pokud budete šikovní, můžete zaplatit i o polovinu méně.

Další zajímavost se nachází v nejsevernější části Daharu, zde je k vidění nejstarší mešita ve městě. Vstup do mešity je povolen pouze muslimům. Turisté mohou do mešity pouze nahlédnout přes otevřené dveře v době, kdy se nekoná modlitba. I přesto stojí tato podívaná zato. Vstoupit ale můžete do malého koptského kostelu, který byl postaven na začátku 20. století ve francouzském stylu.

Pokud jste ještě Egypt nenavštívili, budete překvapeni z místních služeb. Ty jsou opravdu na úrovni a nic zde nebudou postrádat ani ti nejnáročnější hosté. Díky velkému počtu hotelů jsou místní ceny velmi lidové, a tak dostanete za málo peněz, hodně muziky.

Při svém pobytu budete i v letovisku každodenně oslovováni žádostmi o darování bakšiše. Bakšiš od vás očekává každý, kdo vám jakkoli pomůže. A nemusí to být pomoc vámi vyhledávaná. Bakšiš je nedílnou součástí jejich příjmů dorovnávající jejich nízké příjmy. Obvyklá velikost bakšiše je maximálně 1 EL, proto u sebe mějte vždy drobné bankovky. Nebudete-li bakšiše dávat, nemůžete očekávat zmíněné kvalitní služby.

Letovisko Hurghada je vhodné pro všechny, kteří se chtějí bavit, zejména v nočních hodinách je velmi živé a plné zábavy. V barech, v hotelích či na plážích se pořádají párty s úžasnou atmosférou. Kdo se chce bavit v klidnějším prostředí, měl by zavítat do místních restaurací a ochutnat tamější kuchyni.

S koupí zájezdu nemusíte otálet, již nyní jsou v nabídkách first minute do Egypta. Tyto levné first minute skýtají kromě ceny mnoho výhod například v podobě zvýhodněného parkování na letišti. Pak už nezbývá než se na kýženou dovolenou těšit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>