Co byste měli vědět o cestovním pojištění?

Dovolená v zahraničí bez sjednaného cestovního pojištění je zbytečný hazard, který vás může stát nemalou částku navíc a mimo jiné i spoustu nepříjemných starostí. Nepovinné pojištění spočívá v úhradě léčebných výloh v případě náhlého onemocnění, úrazu, způsobení škody třetí osobě či ztráty zavazadel. Obvykle zahrnuje asistenční službu, která vám přijde vhod vždy, když narazíte na jazykovou bariéru nebo budete potřebovat finanční záruku pro zdravotní středisko. V následujících řádcích vám prozradíme několik základních faktů, které byste o cestovním pojištění měli vědět.

Směrodatné jsou smluvní podmínky

Ne nadarmo se říká „nejdříve přečti, pak podepiš“. O VPP cestovního pojištění to platí dvojnásob. Důkladně si projděte všechny body, seznamte se s výlukami a situacemi, kdy vám pojišťovna škodu neproplatí. Vyhnete se tak nepříjemném zjištění a pravděpodobně si na dané situace dáte větší pozor.

zajimavadovolena.cz_online_ergo_cz_01

Pojistěte se pro správnou zónu

Vyřídit cestovní pojištění do zahraničí online je jednoduché a neměli byste udělat žádnou chybu. Přesto se ujistěte, že jste si vybrali balíček pro správný region. S čímž úzce souvisí i výše pojistného krytí. Při cestování po Evropě si vystačíte s menším krytím, ale v exotických destinacích či v USAA raději zvolte vyšší limit.

Za pojištění některých sportů si připlatíte

Chystáte se provozovat adrenalinové či rizikové sporty? Přečtěte si ve smluvních podmínkách, zda Ase pojištění na dané aktivity vztahuje. Pravděpodobně se budete muset připojistit a smířit se s tím, že vás na některé extrémní sporty pojišťovna nemusí pojistit.

zajimavadovolena.cz_online_ergo_cz_02

Mějte u sebe kontakt na asistenční linku

Asistenční linka vám vytrhne trn z paty kdykoliv budete potřebovat. Podstatné je, abyste na ni měli kontakt. Raději si číslo uložte do mobilního telefonu a snažte se ho mít vždy u sebe. A pozor, plnohodnotnou nonstop asistenční linku samozřejmě zahrnuje také levné cestovní pojištění.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>