Kam na dovolenou v listopadu?

Proč jezdit za teplem v létě, když je v tu dobu teplo i v našich končinách? Dopřejte si letní dovolenou mimo naši sezónu.

Zatímco na podzim v Čechách již oblékáme zimní bundy, jsou destinace, kde panuje léto a které jsou ideální proto, abychom si vyhřáli kosti.

Jaké destinace si na podzimní pobyt u moře vybrat?

Kuba

Na Kubě začíná v listopadu zimní období sucha a srážek je zde absolutní minimum. Hlavní turistická sezóna na Kubě začíná od poloviny prosince. Pokud si tedy chcete vychutnat atmosféru té pravé Kuby s minimem turistů, odcestujte ještě před vánočními svátky.

Teplota vzduchu se v tuto dobu pohybuje okolo sedmadvaceti stupňů Celsia a teplota vody je asi o tři stupně nižší.

Thajsko

Teploty okolo třiceti stupňů Celsia je v listopadu typické také v Thajsku. Na listopad v Thajsku připadají jen asi 4 srážkové dny, což jsou dobré vyhlídky.

Listopad je tak ideálním období pro kombinaci odpočinkové a poznávací dovolené v této zemi.

maledivy text

Maledivy

Pokud patříte mezi ty, kteří mají radši teploty nad třicet, vaše volba by měla padnout na Maledivy. Na tomto souostroví léto prakticky nekončí a vysoké teploty jak vzduchu, tak vody, lákají turisty celoročně. Poměr vlhkosti vzduchu, teploty a srážek je ale nejpříjemnější od listopadu do dubna.

Když nechcete k moři

Pokud si svou volbu dovolené u moře rozmyslíte, vydat se můžete na poznávací zájezdy. Podzimním dovoleným jednoznačně vévodí poznávací závody po Evropě. Top nejoblíbenější destinací je pak Francie. Nejvíce lákají okruhy po francouzské Riviéře, Bretani a Normandii.

Sandra Špačková

 

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Jana P. napsal:

    na Šumavu :-)

  2. Hanka napsal:

    Hezký den, děkuji Vám za tipy. Co se týče dovolených v listopadu, určitě mrkněte ještě na tento článek: (odkaz byl redakcí odstraněn) Věřím, že se vám bude hodit pokud stále vybíráte to správné místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>