Co si nesmíte nechat ujít v Plzni?

Vyrazili jste s rodinou nebo přáteli do Plzně a teď přemýšlíte, co všechno lze v Plzni vidět a kam musíte zajít? Plzeň, město kultury 2015, si zamiluje v podstatě každý. Jste sportovním či hudební nadšencem, pivařem, milovníkem výtečného jídla nebo spíše obdivovatelem historických budov, vědátorem, kavárenským povalečem? Tak či tak, v Plzni si přijdete na své.

Plzeň = hlavní město piva

Pokud jste vyrazili do Plzně s přáteli, zůstáváte přes víkend a jste milovníky piva, nesmíte si nechat ujít prohlídku v plzeňském pivovaru, kde se zrodila pivařská legenda – Plzeňský Prazdroj. Prohlídková trasa vás zavede nejen do historických pivovarských sklepů, ale také do míst, kde se spodně kvašený zlatý ležák plné zlaté barvy vyrábí. V prohlídce je zahrnuta také ochutnávka.

Kromě samotného pivovaru, můžete vyrazit také do plzeňského Pivovarského muzea, které vám představí cestu piva v průběhu staletí až do současnosti. Kromě hlavního plzeňského pivovaru zde najdete i několik menších pivovarů.

Historická Plzeň

Také fanoušci historie si zde přijdou na své. Prohlídku historické Plzně můžete začít ihned na náměstí Republiky, které bylo v době založení města jedním z největších v Evropě. Přímo na náměstí se nachází několik historických staveb, které si nesmíte nechat ujít.

  • Katedrála sv. Bartoloměje
  • Renesanční radnice
  • Císařský dům

Kousek od středu města naleznete další historické stavby. V době založení města bylo vystavěno kolem 300 domů, které v průběhu doby prošly určitými přestavbami, ale většina z nich si zachovala historický ráz. Za shlédnutí rozhodně stojí:

  • Velká synagoga
  • Františkánský klášter
  • Dům u Salzmanů, Dům u Bílého lva, apod.
  • Městský palác U Zlatého slunce
Velká synagoga

Velká synagoga

Milovníky historie zaujme také prohlídka plzeňského historického podzemí. Během prohlídky v rozsáhlém labyrintu chodeb a sklepů se dozvíte, jak se podzemí v historii využívalo a díky exponátům proniknete do každodenního života plzeňských středověkých obyvatel.

Plzeň pro rodiny s dětmi

I rodinám s dětmi má Plzeň co nabídnout. Pokud vám bude přát krásné počasí, rozhodně si nenechte ujít Zoologickou zahradu města Plzně. Ta je rozdělena do několika zajímavých expozic, z nichž nejnovější je unikátní africká expozice s žirafami a nosorožci. Společně se ZOO můžete navštívit sousedící Dinopark s modely dinosaurů ve skutečných velikostech.

V centru města naleznete několik atrakcí, které jsou určeny přímo pro rodiny s dětmi. První z nich je Muzeum loutek, které představuje loutkářskou tradici v Plzni a společně s ní vás seznámí s několika různými loutkami, mezi nimiž nechybí ani Spejbl a Hurvínek. Kousek od Muzea loutek se nachází Muzeum strašidel. Muzeum je umístěno ve sklepení, dnes již zbořeného domu, a zanese vás do pohádkového světa kouzelných bytostí.

Pro zvídavé návštěvníky je zde interaktivní muzeum – Techmania Science Center. Techmania nabízí hravé expozice plné poznání, 3D planetárium, projekční interaktivní globus nebo zajímavé programy ve špičkově vybavených laboratořích a dílnách.

V Plzni za kulturou

Plzeň, město kultury 2015, zve všechny návštěvníky na obrovské množství kulturních akcí. Můžete zajít do divadla, na koncert, výstavu a spousty dalších akcí ve veřejných prostorech. V centru města naleznete spousty restaurací, barů, hospod, klubů a dalších míst, kde můžete strávit příjemný čas se svými přáteli.

vanocni plzen,_katedrala_sv._Bartolomeje_,_pohled_z_veze

Pohled z věže katedrály sv. Bartoloměje na vánoční Plzeň

Ubytování v Plzni

Pokud plánujete strávit v Plzni více jak jeden den, nezapomeňte si zajistit ubytování. Hledáte ubytování pro rodiny s dětmi, větší skupinu přátel nebo pro romantické chvíle ve dvou? Luxusní hotely, apartmány, kempy i penziony. Plzeň nabízí ubytování pro všechny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>