Maledivy – pláže, ostrovy a rejnoci

Exotickou dovolenou můžeme zažít na Maledivách. Tato země je tvořena několika desítky ostrovy a sousedí se Srí Lankou. Některé z ostrovů jsou dokonce zcela neobydlené, a tak kouzlo bílých pláží a palem neruší žádná civilizace a my si, pokud sem zavítáme na výlet, budeme připadat jako trosečníci z nějakého hollywoodského filmu.

Neobydlené ostrovy tvoří zajímavý kontrast s luxusem hotelů, které lemují obydlené ostrovy a nabízí dokonalé vyžití. Dopřát si můžeme ozdravné kůry, stavějící na místních léčivých bylinách, koupelích a ajurvédských masážích, nebo si užít aktivní odpočinek od golfu po různé vodní sporty.

Maledivy jsou ideální lokalitou pro šnorchlování a potápění. Nalezneme tu korálové útesy s fascinující podmořským životem a čistou průzračnou vodu. Ve vlnách také můžeme spatřit delfíny. Místní atrakcí jsou ale rejnoci, kteří při západu slunce připlouvají k plážím a turisté je mohou krmit.

Kdo se nejvíce těší na opalování na pláži, okouzlí ho bělostný písek, laguny, horké podnebí, palmy, které poskytují příjemný stín, stejně jako bujně kvetoucí tropická vegetace či procházející se želvy.

Ujít bychom si neměli nechat ani hlavní město Malé, kde nalezneme bohatou síť obchodů a obchůdků a také spoustu tradičních rušných tržišť. Za návštěvu stojí i okolní ostrovy osídlené místními domorodci, kde se můžeme seznámit s životem pravých Maledivců.

 

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>