Silvestr na pláži

Silvestr bývá označován za nejveselejší den v roce. Většina lidí jej chce oslavit takzvaně jak se patří, a tak neváhají na poslední dny v roce vycestovat na dovolenou.

Jaký typ oslavy zvolit, pochopitelně závisí na osobních preferencích a v neposlední řadě i finančních možnostech.

Největší část lidí vyráží na dovolenou na hory. Nejpopulárnější destinace jsou v Rakousku a severní Itálii. Silvestr na horách u mnohých ale střídá Silvestr na pláži.

Cestovní kanceláře nabízejí silvestrovské pobyty v exotických zemích již od konce léta, není ale problém sehnat levnější zájezd takzvaně na poslední chvíli.

plaz

Nejpopulárnější silvestrovskou lokalitou je už několik let Kuba, těsně v závěsu jsou Dubaj, Thajsko, Egypt či New York.

Kdo má rád silvestrovské veselí a velkolepé oslavy, doporučujeme silvestrovskou oslavu na ostrově Ko Phangan. Ten proslul takzvanými Full Moon party, kdy se na místní pláži Haad Rin za úplňku scházejí desetitisíce lidí z celého světa, aby protančili celou noc a často i další den.

Těm, kteří by raději vycestovali na dovolenou do města, se nabízí New York a náměstí Times Square. Tam poslední den v roce slaví asi jeden milion. Party na Times Square je jednou z největších silvestrovských akcí planety. Připravte se ale na fronty, žádný alkohol a žádný ohňostroj. Ten je kvůli několika tunám padajících konfet z bezpečnostních důvodů zakázaný. Přesto ale získáte nezapomenutelný zážitek.

Pokud nemáte větší finanční částku na exotickou dovolenou na pláži, když budete trochu hledat, Silvestr na pláži můžete najít i u nás. Nabízí se třeba pláž na Lipně. Ale Silvestr na pláži nabízejí překvapivě i na některých českých horách. Přesvědčte se sami.

Ať už si vyberete oslavu doma v rodinném či přátelském kruhu či nebo na pláži či na horách, rozhodně jej oslavte, jak se patří.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>