Silvestr na pláži

Silvestr bývá označován za nejveselejší den v roce. Většina lidí jej chce oslavit takzvaně jak se patří, a tak neváhají na poslední dny v roce vycestovat na dovolenou.

Jaký typ oslavy zvolit, pochopitelně závisí na osobních preferencích a v neposlední řadě i finančních možnostech.

Největší část lidí vyráží na dovolenou na hory. Nejpopulárnější destinace jsou v Rakousku a severní Itálii. Silvestr na horách u mnohých ale střídá Silvestr na pláži.

Cestovní kanceláře nabízejí silvestrovské pobyty v exotických zemích již od konce léta, není ale problém sehnat levnější zájezd takzvaně na poslední chvíli.

plaz

Nejpopulárnější silvestrovskou lokalitou je už několik let Kuba, těsně v závěsu jsou Dubaj, Thajsko, Egypt či New York.

Kdo má rád silvestrovské veselí a velkolepé oslavy, doporučujeme silvestrovskou oslavu na ostrově Ko Phangan. Ten proslul takzvanými Full Moon party, kdy se na místní pláži Haad Rin za úplňku scházejí desetitisíce lidí z celého světa, aby protančili celou noc a často i další den.

Těm, kteří by raději vycestovali na dovolenou do města, se nabízí New York a náměstí Times Square. Tam poslední den v roce slaví asi jeden milion. Party na Times Square je jednou z největších silvestrovských akcí planety. Připravte se ale na fronty, žádný alkohol a žádný ohňostroj. Ten je kvůli několika tunám padajících konfet z bezpečnostních důvodů zakázaný. Přesto ale získáte nezapomenutelný zážitek.

Pokud nemáte větší finanční částku na exotickou dovolenou na pláži, když budete trochu hledat, Silvestr na pláži můžete najít i u nás. Nabízí se třeba pláž na Lipně. Ale Silvestr na pláži nabízejí překvapivě i na některých českých horách. Přesvědčte se sami.

Ať už si vyberete oslavu doma v rodinném či přátelském kruhu či nebo na pláži či na horách, rozhodně jej oslavte, jak se patří.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>