Val di Fiemme v čele nejlepších lyžařských areálů Itálie

Už jen kvůli své blízké poloze ihned za hranicemi Rakouska se stalo Val di Fiemme, slavná „Brána Dolomit“, pro české rodiny již před lety jedním z nejoblíbenějších center zimních radovánek. A svou pozici stále drží.

Do čela žebříčku vyšvihl Val di Fiemme nejen dokonale propracovaný systém péče o sníh na sjezdovkách, ale i existence speciálních snowboardových sjezdovek, stopadesátikilometrová síť panoramatických běžeckých tratí a kvalitní zázemí pro aprés ski, tedy polyžařské aktivity. Kde jinde jsou bruslení, noční lyžování nebo bazény zahrnuty v ceně skipasu?

Každému jeho sjezdovku!

Každému lyžaři nebo snowboardistovi vyhovuje jiný typ a prudkost sjezdovky. Ve Val di Fiemme nemusíte dělat kompromisy, protože je tam najdete prostě všechny. Od mírně nakloněných svahů, kde se „placatí“ dětské skiškoličky, až po sjezdovky kolem Passo Rolle, úhlem připomínající spíš dokonalou kolmici, z jehož převýšení vám zalehnou uši.

Val di FiemmeNa středně pokročilé čeká celá škála červených sjezdovek, kteří mají nejradši klasiku v podobě příjemného plynulého sjezdu. Dlouhé červené sjezdovky najdete právě v největším areálu oblasti pod masivem Latermar. Více „černého“ adrenalinu zažijete těsně pod vrchem hory Agnello. Kdo si potrpí na dlouhé minuty jízdy bez rušení, ať vyzkouší sedmikilometrové úseky sjezdovky Olimpia v Alpe Cermis.

 

A výživné bonusy k tomu…

Val di Fiemme samotné zastřešuje asi 100 km sjezdovek a kolem 50 lanovek – navíc v něm platí skipas pro alpský superareál Dolomiti Superski. Až se rozkoukáte, můžete skibusem (který je zdarma) oblast Val di Fiemme hned druhý den opustit a lyžovat každý den v jiném středisku.

Pokud zase rádi nazujete k odpoledni na nohy „něco lehčího“, pak jsou tu pro vás desítky kilometrů běžeckých tratí a cestiček, včetně té nejdelší v regionu. 70 kilometrů dlouhá stopa jménem Marcialonga hostí každoročně i mezinárodní běžkařské závody.

Co ocení po dlouhém sportovním dni vaše svaly, je volný vstup do plaveckých areálů v městečkách Cavaleze a Predazzo, který dostanete automaticky ke skipasu zdarma. Kdo ještě nemá dost, může na skipas gratis využít venkovního bruslení v Lago di Tesero.

Ubytování a doprava

Pro čtyřčlennou rodinu lze nalézt ubytování na týden již od 10 000 Kč, tuto cenu získáte hlavně ve vedlejších měsících sezóny. Doprava, ať už autobusem nebo po vlastní ose, je pohodlná a rychlá díky nedaleké dálnici. Například od Prahy leží centrální část Val di Fiemme pouhých 694 kilometrů daleko. Ubytování hledejte v blízkých městech jako Cavalese, Predazzo nebo Moena.

V hlavní sezóně se spíš vyplatí zakoupit třeba pětidenní kompletní lyžařský zájezd s dopravou a jídlem, který na osobu může přijít na 6500 Kč, děti pak cirka od 4800 Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>