Tipy na letní výlety v okolí Harrachova

Město Harrachov, které je nazýváno perlou Krkonoš, nabízí aktivity nejenom v zimním období. Krkonoše jako jediné v ČR se svým vysokohorským rázem se stávají vyhledávanou destinací jak pro domácí, tak zahraniční turisty i v letních měsících.

V Harrachově a okolí vedou turistické trasy a cyklotrasy. Lanovkou si můžete nechat vyvézt kolo a až nahoře začít náročnou nebo méně náročnou trasu. 

Pokud se rozhodnete pro klasickou turistiku, neměli byste si nechat ujít Mumlavské vodopády, které jsou od centra města vzdáleny pouhých 2,5 km. K vodopádům se dostanete i s kočárkem a cestou se děti mohou zabavit na liščí stezce nebo na obřích houpačkách.  

mumlavske vodopady

Lanovka na Čertovu horu je dalším lákadlem, je k dispozici celý rok a umožní vám kromě krásného výhledu i pohodlný nástup pro výlety na kolech a vycházky do okolí a horské túry. K jízdence obdržíte i volný vstup do dětského areálu, který je u dolní nástupní stanice. Během jízdy si můžete zblízka prohlédnout Mamutí skokanské můstky.

V nedalekém Kořenově můžete navštívit lanové centrum, které je pro veřejnost otevřeno o letních prázdninách každý pátek, ostatní dny je nutné se objednat. 

Bobová dráha se nachází asi 1,5 km od centra města. Pokud pojedete autem pohodlně tam zaparkujete anebo můžete zvolit příjemnou procházku Anenským údolím od dolní stanice lanovky.

krokonose_reka_mumlava

Přímo v centru Harrachova najdete lezeckou stěnu, bungee trampolíny a obří houpačky, můžete si také zapůjčit tříkolky, na kterých sjedete sjezdovku, což doporučujeme spíše pro menší děti, dospělé, kteří mají rádi adrenalin tato atrakce příliš neosloví.

V případě nepřívětivého počasí si můžete udělat výlet na jediné ozubnicové železnici v ČR, která je kulturní a technickou památkou. Trasa vede z Harrachova do Tanvaldu a v Kořenově, který leží mezi těmito stanicemi, můžete také navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu. Trasa vám poskytne romantickou jízdou plnou tunelů a viaduktů. Zubačka jezdí ale jenom 2x do měsíce, proto doporučujeme zkontrolovat aktuální data na webových stránkách. 

V Harrachově naleznete také Hornické muzeum a Muzeum skla, od roku 1957 se zde těžila ruda a v dnešní době se můžete podívat do štoly, která je dlouhá 1000 m. Ve štole je průměrná teplota 7∞ C po celý rok, proto doporučujeme teplejší oblečení. Muzeum je otevřeno od 1.5. do 31.10. v úterý až sobotu. 

Výroba skla je tradičně spjata s tímto regionem, proto nás nepřekvapí, že zde naleznete i jeho muzeum s historickou sbírkou skla vyrobeného v Harrachově, muzeum je součástí sklárny. 

Aktivní odpočinek a relax si můžete užít i za špatného počasí, a to v OREA Hotelu Sklář, který nabízí kromě vnitřního vyhřívaného bazénu i wellness centrum se saunou, vodní párou a whirlpoolem. Hotel leží v centru města a restaurace v OREA Hotelu Sklář nabízí regionální i mezinárodní kuchyni a také speciální menu pro děti.  

V Harrachově jsou vám také k dispozici půjčovny kol, elektrokol, horských tříkolek, milovníci golfu a minigolfu si též přijdou na své. 

Vzdálenost, stále se zvyšující standard služeb, dobrá kuchyně a nabídka velkého množství možností jak pro aktivní, tak relaxační dovolenou láká jak domácí, tak zahraniční návštěvníky do českých hor. Vyrazíte i vy?

foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>