Dovolená na lodi – to je hit!

Přemýšlíte, na jakou zajímavou dovolenou byste mohli vyrazit? Jděte s dobou a absolvujte dovolenou na lodi. Dříve trochu opomíjené dopravní prostředky jsou nyní opět v kurzu. Během jedné dovolené toho na lodi můžete vidět a zažít opravdu hodně.

Než se vydáte za hranice

Pokud nemáte žádné zkušenost s lodní dopravou a chcete si nejprve vyzkoušet, zda by vás dovolená na vodě vůbec bavila. Zkuste nejprve plavbu v našich končinách. I české řeky totiž mají co nabídnout. Velmi zajímavou trasou je ta na Dolní  Vltavě, Labi a jejich soutoku. Celá trasa měří 250 kilometrů a zastávkami jsou například Poděbrady, Mělník, Píšťany či Praha. Kdo by pro začátek raději přece jen něco klidnějšího a kratšího, doporučit můžeme Baťův kanál. Vyplouvá se z přístavu Norovy a trasa je dlouhá 55 kilometrů a je zajímavá tím, že je překlenuta šestapadesáti mosty.

plavba

Když vám Čechy nestačí

Kdo má rád Středomoří, určitě by si neměl nechat ujít plavbu po Středozemním moři. Během jedné plavby můžete navštívit Itálii, Řecko, ale i Tunisko a Turecko. Na které jiné dovolené můžete poznat hned 3 kontinenty?

Chcete-li na dovolené poznávat krásy Evropy, vězte, že to jde i z lodi. Nejvhodnější zemí pro plavení je Holandsko. To nabízí nespočet tras pro milovníky lodí. Poznat můžete nejen Amsterdam, ale i romantická městečka a vesnice.

Pokud vás lákají arabské země, zvolte plavbu podél pobřeží Arabského poloostrova. Většinou se vyplouvá z Dubaje a pluje se do Ománu či po Spojených arabských emirátů.

Velmi oblíbená je také plavba po nejdelší africké řece Nil. Během ní uvidíte velké množství historických i přírodních krás úchvatného Egypta. Od Údolí králů po starověký Luxor.

Královnou mezi destinacemi pro plavbu je Karibik. Je synonymem tropického ráje s romantickými plážemi a deštnými pralesy. Při plavbě v Karibiku se obvykle navštíví hned několik ostrovů a jejich nádherné pláže. Velkou devizou je navíc zázemí luxusní lodě. Při výletech na souši navštívíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu a navíc jsou nabízené různé vodní aktivity jako třeba potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, windsurfing a mnoho dalším.

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Janek napsal:

    Nechápu jak někdo může jezdit na dovolenou na vodu když na “souši” je toho tolik k vidění!?

  2. uzchcidovolenou napsal:

    nejlepsi je sebrat nekoli lidi, pronajmout si jachtu a plout kolem chorvastkeho pobrezi kazdy vecer jine mesto – nadhera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>