Nizozemsko – země větrných mlýnů, sýrů a tulipánů

Tato trojkombinace charakterizující Nizozemské království je známá pro většinu z nás už od školních let. Přesto můžeme říci, že i v dnešní době tuto zemi poměrně dobře vystihuje. K dalším symbolům Nizozemska patří oranžová barva nebo tradiční dřeváky.

Větrné mlýny patří k dominantám, za kterými sem turisti rádi jezdí. Celé řady jich najdeme například u Rotterdamu.

Podobným lákadlem jsou proslulé sýry, za kterými se můžeme rozjet do měst, které jsme možná dosud znali jen jako značky či typy příslušných sýrů – Gaudy nebo Eidamu. Sýry ale seženeme i v jiných městech, v mnoha tradičních i netradičních provedeních.

Další magnet pro turisty představují nejen zmíněné tulipány, které jsou národní květinou Nizozemska, ale květiny všeobecně. Nalezneme tu největší květinový park Evropy – Keukenhof, a také slavný trh květin FloraHolland.

Za návštěvu stojí i některý z četných národních parků či založený park mezi velkoměsty Amsterdam, Haag, Rotterdam a Utrecht, nazývaný Zelené srdce.

Za vidění stojí jako ve většině zemí také hlavní město – Amsterdam, který je mimo jiné populární pro velký počet muzeí a obrazáren. Některé turisty též fascinují tzv. coffee shopy, kde mohou zakoupit legálně marihuanu.

Z dalších měst bychom neměli vynechat Rotterdam, jeden z největších přístavů na světě, nebo Haag, kde sídlí mezinárodní soud, a najdeme tu též četné pamětihodnosti.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>