Na kole po Evropě

Pokud vás láká strávit dovolenou v sedle kola a nechcete na cestách potkávat desítky turistů, vydejte se sjíždět kopce do Evropy. Zemi si můžete vybírat podle financí, náročnosti tras nebo oblíbených potravin.

Toulky Bretaní

Patříte-li k milovníkům francouzských vín a netoužíte zdolávat obrovská převýšení, pak jeďte do francouzské Bretaně. Cestou okolo skalnatého a žulového pobřeží můžete sledovat divoké vlny Atlantiku a občas se v nich i osvěžit.

Chcete-li vidět největší koncentraci megalitických památek na světě, vydejte se směrem Carnac. Obdivujete-li středověkou kulturu, vyjeďte si do Dinanu, jednoho z nejkrásnějších měst Bretaně. Cestou si užijete poklidného a osvěžujícího pobřeží řeky Rance. Nádhernými architektonickými a přírodní výjevy vás okouzlí okolí Mont Saint-Michael. Po Bretani se nejlépe cestuje na trekovém nebo silničním kole.

Cestou přes horskou Korsiku

Francouzský ostrov Korsika charakterizují vysokohorské Alpy, které pokrývají většinu ostrova. Najdete tu nedotčenou přírodu, malebné pláže i historická místa jako je město vendety Sarténe či opevněné město Bonifacio.

Na  kole si lze udělat poznávací zájezd po Korsice a seznámit se tak s velkou částí krás tohoto ostrova. Vyrazit můžete buď na vlastní pěst, nebo s cyklozájezdem. Na Korsice budete projíždět mezi skalisky s výhledem na moře, užívat si cest borovicovými lesy, koupat se v tůňkách jako Cascades des Anglais, plavat v moři a po večerech odpočívat u vína. Pokud máte na výběr, na Korsiku vyrazte nejlépe se svým trekovým kolem.

Národními parky Černé hory

Milovníci ticha a klidu, kteří přes den nechtějí potkat ani nohu, zajisté ocení cyklistické výlety po rozsáhlých teritoriích UNESCA. Za vidění zaručeně stojí pohoří Durmitor, kaňon řeky Tary či okolí Skadarského jezera. Cyklovýlety po Černé hoře je nejlepší absolvovat na horském nebo trekovém kole.

Výbava na cesty

Vaše základní vybavení na cyklovýlety by v podstatě mělo být stejné pro samostatné cestování i organizované poznávací zájezdy. Vždy s sebou mějte základní nářadí, náhradní duši, lepení, pumpičku, stahovací páčky na plášť, ventilek, přední a zadní světlo, lanka, olejničku na řetěz, lékárničku, helmu, zámek, něco sladkého a cyklistickou láhev na vodu. Další vybavení záleží na vás, počasí a stavu vašeho kola.

Pokud vyrazíte s poznávacím zájezdem, nemusíte jezdit se všemi věcmi u sebe a procestujete velký kus dané země. Autobus s cyklovlekem vaše zavazadla vždy přepraví.  Pokud ale vyrazíte na vlastní pěst, zaručeně zažijete větší dobrodružství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>