Kam za lyžováním do Rakouska?

Rakousko patří mezi nejoblíbenější destinace v zimě. Je to z toho důvodu, že zde mají dlouhé a velice upravované sjezdovky a kvalitní sníh po celou zimu. Rakousko je pro české lyžaře velice dostupnou lokalitou, neboť není daleko.

Oblíbená destinace

Rakousko patří k velice oblíbeným destinacím nejen pro české lyžaře, ale i pro ostatní z Evropy. Každý, kdo miluje zimu a zimní sporty, si zde užije perfektně upravené sjezdovky, ideální podmínky po celou zimu a překrásnou krajinu. V rakouských Alpách jsou k dispozici stovky kilometrů sjezdovek.

5 nejzajímavějších středisek

V rakouských Alpách je velkém množství středisek, kam se můžete podívat. My jsme vybrali pět středisek, které by měl určitě každý milovník zimních sportů, alespoň jednou navštívit. Jedná se o Kaprun, Mölltal, Dachstein, Hintertux a Pitztal.

Kaprun

Nejbližším a nejvíce navštěvovaným ledovcem je Kitzsteinhorn v městečku Kaprun, neboť se jedná o první ledovcový lyžařský areál v Rakousku. Tento ledovec sahá před3000 metrů nad mořem, proto je ideálním pro celoroční lyžování. Ledovec Kitzsteinhorn nabízí svým návštěvníkům perfektně upravené tratě různých obtížností a vybavený snowpark s velkým množstvím různých překážek.

Na své si zde přijdou i začátečníci, kteří mohou využít služeb lyžařské školy. Pro náročnější lyžování je zde připravena sjezdovka s boulemi nebo sjezd s měřičem rychlosti. Pokud navštívíte Kaprun během zimních měsíců, budete se moct zúčastnit různých lyžařských a snowboardových akcí, které se zde konají vždy od září.

Mölltal

Dalším kvalitním, zajímavým a přesto nedoceněným ledovcem s celoročním provozem je Mölltal. Na rozdíl od ostatních ledovců má řadu výhod. Ledovec Mölltal má především skvělou polohu na jižní straně. Tím je zde garance lepšího počasí než u ledovců ležících na straně severní. Dále je pouze o50 kmdál než nejbližší a neoblíbenější Kaprun a ceny jsou zde oproti jiným areálům velice příznivé.

Stejně jako všude v rakouských Aplách i tady jsou vždy perfektně upravované sjezdovky, které nikdy nebývají přeplněni. Všechny sjezdovky jsou dostatečně široké, takže pro snowboarding i carving jsou ideální.

Dachstein

Pro lidi, kteří dávají přednost běžeckému lyžování, je ideálním místem Dachstein. Zde se totiž nachází dachsteinský ledovec Ramsau ve výšce až2700 metrů nad mořem, který je znám jako oblast pro setkávání běžkařů. Na tomto ledovci se nachází velké množství běžeckých tratí. Pro sjezdové lyžování však Dachstein moc není. Disponuje pouze4 km sjezdovek a 6 lanovkami a vleky.

Pitztal

Nejmladším ledovcovým areálem v Tyrolsku je Pitztal, který se nachází v nadmořské výšce 1740 –3440 metrů. Na ledovci Pitztal je37 kmsjezdových tratí hlavně střední obtížnosti a je zde možné lyžovat od září až do května.

Běžci na Pitzalu mají7 kmupravených běžeckých tras a pro děti a začátečníky jsou zde připraveny cvičné vleky a jezdící koberec. Jako v žádném jiném středisku ani tady nechybí lyžařská a snowboardová škola. Příznivci snowboardingu mohou navštívit vybavený funpark, který disponuje U-rampou a velkým množstvím dalších překážek.

Hintertux

Na rozdíl od ostatních středisek je Hintertux ledovcem, který je otevřený po celý rok. Je tomu tak kvůli jeho vynikajícím sněhovým podmínkám a nadmořské výšce 1500 –3250 metrůnad mořem. Na ledovci Hintertux je k dispozici celkem86 kmsjezdovek různých obtížností, náročné sjezdovky s boulemi či terén s hlubokým sněhem.

Snowboardisti jistě potěší řada širokých sjezdovek, dále legendární Aprés-ski nebo adrenalinový snowpark. Kromě lyžování a snowboardování zde můžete navštívit ledový palác Eis Palast. Jak už bylo výše zmíněno tento ledovec má po celý rok v provozu některé vleky a sjezdy.

Ledovec Hintertux je velice navštěvovaným místem. Často se sem sjíždí lyžařské i snowboardové týmy ze všech zemí, které se zde připravují na závody. Neváhejte a navštivte některé z rakouských středisek. Lyžování v Rakousku si určitě díky skvělému sněhu, počasí a poskytovaných služeb jistě zamilujete.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>