Zajímavá dovolená v Řecku? Island hopping

Jedna z mnoha bájí tvrdí, že když bůh stvořil svět, zůstalo mu pár kamenů. Nevěděl, co s nimi, a tak je hodil přes rameno za sebe. Tak vznikly řecké ostrovy. Dodnes se přesně neví, kolik jich ve skutečnosti je. Čísla se značně liší, podle velikosti, co lze považovat pouze na kameny a co již za ostrovy. V průvodcích tak můžete narazit na údaj „asi tak pětset”, ale i 6000 ostrovů. Obydlených by jich mělo být 169. 

Hledáte tip na dovolenou na řeckých ostrovech a nevíte, jak ji pojmout? 

Zkuste Island hopping! 

Cestovní kanceláře obvykle nabízejí pobyty na jednom ostrově na určitý počet dnů. Pokud vám takovýto druh dovolené moc nevyhovuje a radši poznáváte nová místa, doporučujeme doletět do Athén a odtud pokračovat vnitrostátními linkami na vybrané ostrovy. Mezi ostrovy lze přejíždět lodními taxi, popřípadě je možné se domluvit v přístavech na individuálním svezení. 

santorini

Santorini

Za 7 dní tak můžete poznat třeba ostrovy Korfu, Paxos, Lefkada, Ithaka, Kefalonia a Zakynthos. Anebo úplně jiný mix ostrovů… Nedaleko sebe leží Kos a Rhodos, Santorini a Paros, Kréta a Santorini, Mykonos a Santorini nebo Samos a Lesbos.

zakyntos

Zakyntos

Nevíte, kde jednotilvé ostrovy leží? Pomoct vám může tento přehled:

Jónské ostrovy jsou na západě od řecké pevniny. Patří mezi ně Korfu, Ithaka, Kefalonia, Kythira, Lefkada, Paxos a Zakyntos. Ostrovy jsou zelenější oproti jiným, častěji zde totiž prší. Doprava lodí je zde poměrně složitá. Na Lefkádu lze přejet přes most z pevniny. Na zbylé ostrovy je možné přiletět letadlem či případně přijet trajektem. 

Kykladské ostrovy leží v centrální oblasti Egejského moře, severně od Kréty a patří mezi ně. Amogros, Andros, Délos, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos a Syros. Ostrovy jsou soustředěny v kruhu okolo ostrova Délos.

Dodekanéské ostrovy je pomyslný pruh podél tureckého maloasijského pobřeží. Název původně znamenal “dvanáct ostrovů”. Ve skutečnosti je jich více. Mezi nejznámější patří Karpathos, Kos, Patmos a Rhodos. 

Thrácké ostrovy (Severní Egeida) nejsou u Čechů tolik populární jako ostatní, ale i mezi ně patří známé ostrovy. Chios, Lesbos, Limnos, Samos, Samothraki, Thassos. 

– SŠ-
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>