Bulharsko, znovuobjevená destinace

Moře, slunce, klid a chutné jídlo. Pokud právě to očekáváte od letní dovolené, je pro vás Bulharsko to pravé.

Bulharsko je staronovou destinací. Jeho popularita v posledních letech stoupá. Láká svým příznivým počasím, krásnými plážemi a cenami zájezdů i potravin. Zdejší letoviska jsou charakteristická plážemi s pozvolným vstupem do moře, právě proto je dovolená v Bulharsku ideální zejména pro rodiny s dětmi.

Bulhaři jsou pověstní místní pohostinností. Právě pohostinnost spolu s faktem, že se zde Češi na mnoha místech domluví i česky, bývá hlavním důvodem, proč si tuto destinaci vybírá za cíl své dovolené stále větší počet českých turistů. Klienti se nemusejí obávat ani nevhodného ubytování, samotní Bulhaři čím dál více dbají na čistotu hotelů. Probíhají četné rekonstrukce, staví se nové, moderní resorty, které uspokojí i náročnější hosty.

Pokud se pro dovolenou rozhodnete včas, ani letenky vás nepřijdou příliš draho. Vejít se můžete do třech tisíc korun, a to i za zpáteční letenku.

Na co si dát pozor?

Bulharsko je nechvalně proslulé kapesními krádežemi. Tomu lze snadno předejít, pokud budete obezřetní, obzvláště pak v místech s větší koncentrací lidí. Pozor je třeba dát si také na směnárny, které nabízejí podivně výhodný kurz. Většinou si to kompenzují vysokými poplatky, nebo dokonce padělky.

Vezměte také na vědomí, že od 1. července loňského roku platí v uzavřených prostorách zákaz kouření. A to přesto, že Bulhaři patří spolu s Řeky k těm nejvášnivějším evropským kuřákům. Pokud patříte ke kuřákům, pak je dobré si s sebou přibalit i ecigaretu. Policisté údajně budou turisty zřejmě jen napomínat, a ne pokutovat. I tak je ale dobré předejít případným nepříjemnostem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>