Dovolená na podzim

Ještě lepší možnosti než v létě.

Na podzim na dovolenou? A proč? zeptáte se možná. Vězte, že důvodů někam vyrazit je dost. Za prvé, studené podzimní počasí jistě nepanuje všude. Za druhé, letní ospalá atmosféra je pryč a všechny instituce fungují na plné obrátky. A za třetí, možností, jak dovolenou strávit, je ještě více než v létě. A to jsou jistě ty hlavní důvody, proč počet lidí, kteří neomezují svou dovolenou jen na letní měsíce, vzrůstá. Co konkrétně jim podzim nabízí?

Eurovíkedny snadno a rychle
Díky nízké ceně letenek se stále vyplatí cestovat i po Evropě letecky. Tím se dá ušetřit spousta času (zbývající dny dovolené se dají spočítat na prstech jedné ruky), což otevírá dříve netušenou možnost navštívit třeba Řím, Madrid či Londýn jen na prodloužený víkend.

Kulturní památky starého kontinentu se opravdu neomrzí. V klidu si tak můžete projít vše, co jste při dřívější návštěvě nestihli. A nespěchat. Fontána di Trevi, museum Prado či Tower za trochu času jistě stojí.

A pokud rádi obdarováváte, můžete obdivovat budovy klidně jenom zevnitř: díky blížícím se Vánocům jsou otevřeny naprosto všechny slavné i méně slavné obchodní domy. A zásobeny jsou jako nikdy v celé sezóně.

 

Hurá na hory!
Milovníci zimních sportů koncem října ožívají. Konečně končí ty „nesnesitelné“ letní teploty, konečně nastává svoboda spustit se dolů po sněhové pláni. V říjnu sice většinou ještě musejí vsadit na lyžování v Alpách, především na rakouská, italská či německá lyžařská střediska s celoročním provozem, ale listopad již k lyžování nabízí čerstvou sněhovou peřinu i v nižších polohách, a to i v Česku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>