Lyžování v rakouských Alpách

Lyžování v rakouských Alpách, to je požitek, který si dopřává spousta z nás. Pokud se tam chystáte i vy, je tu pro vás tip na malé zpestření. Možná míříte někam ke Kitzbühelu. Není divu, jestliže míříte zrovna sem. Kitzbühel je známý nejen jako krásné horské středisko, ale je také jako ideální místo pro sportovce všech druhů a také všech úrovní.

Z informačních webů a prospektů cestovek se dozvídáme, jaký je tu výběr sjezdovek: Pohodových modrých nás čeká 21, jejich celková délka je 67 km; nejžádanějších červených tu je 26 a dohromady mají délku skoro 79 km, no a strašlivých černých sjezdovek tu je upraveno 13 a měří 23 km.

Jenže to není všechno. V Kitzbühelu je totiž pro nás, zvědavé a zvídavé lyžaře, připravena také milá specialitka: „Ski safari“.

Tohle safari je vlastně jakási obdoba letní naučné poznávací stezky. Je to vlastně výlet napříč lyžařským střediskem, v pohodě ho absolvujete s běžným sjezdařským vybavením a když jste jen trochu zdatní, určitě si hodně užijete. Celkově vás totiž čeká patnáct vleků a lanovek, zvládnete převýšení kolem 6000 metrů a najezdíte asi 35 kilometrů.

Cestou se ocitnete na mnoha krásných místech, pokocháte se neskutečnými výhledy a navštívíte kromě jiného dva nejvyšší zdejší vrcholy, Zweitausender (1995 m n. m.) a Pengelstein (1973 m n. m.).

Celou dobře promyšlenou trasou vás budou provádět sloni. Ne opravdoví, samozřejmě, ale plastoví ‒ červené cedulky se slonem jakožto symbolem safari vás navedou naprosto spolehlivě.

A na konec ještě jedna dobrá zpráva: Jestliže by se někomu z vaší „výpravy“ takovéhle celodenní sjezdování zdálo přece jen poněkud náročné, žádný problém. Část výpravy může na safari, část může „pobíhat kolem“. V Kitzbühelu je přece upravena spousta krásných běžeckých tratí (celkem je to asi 40 kilometrů), a pro mistry prkna jsou tu otevřené dva parádní snowparky…

Autor: Eva Musilová n. n. v. k.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>