Kam na lyže z Prahy?

Kolem naší hlavní metropole se sice žádné velehory nevyskytují, ale přesto si v okolí Prahy skvěle zalyžujete. Pokud se vám nechce cestovat daleko do hor, inspirujte se několika zajímavými tipy. Vzít na lyže partnera nebo celou rodinu můžete třeba do ski areálu na Konopišti nebo na Šibeniční vrch v Mnichovicích.      

lyzovani

Česká Sibiř s červenou sjezdovkou   

Moderní horskou technologií zajišťující parádní zábavu na sněhu disponuje lyžařské středisko Moninec, které se nachází zhruba 60 km od Prahy. V oblasti nazývané Česká Sibiř končí lyžařská sezona zpravidla až koncem března. Celý sportovní areál je uměle zasněžován a perfektně osvětlen, proto mohou lyžaři sjíždět sjezdovku i po setmění. Červená sjezdovka se 4 sedačkovou lanovkou měří 1200 m a každý den je pro návštěvníky střediska připraven čerstvý a upravený sníh.

Za zimními radovánkami do Mnichovic

Doslova za humny hlavní metropole leží oblíbená sjezdovka v Mnichovicích. Na tamní Šibeniční vrch se z Prahy dostanete po dálnici D1, přibližně za dvacet minut. Uměle zasněžovaný lyžařský svah je dlouhý 200 metrů a dokonale se hodí pro lyžaře – začátečníky i menší děti. Pro lyžování s dětmi je ideální i malý lyžařský areál na Konopišti.

Sjezdovka s 10% sklonem měří 300 metrů a lyžařům jsou k dispozici dva vleky s lehce zapamatovatelnými názvy, Ferda a Žofie.

Příměstským autobusem na lyže do Chotouně

Na autobusové linky z Prahy navazuje příměstský autobus, který vás doveze až ke sjezdovce v lyžařském areálu Chotouň (20 km od hlavní metropole). Mírné sjezdové tratě vyhovují především začínajícím lyžařům, ale na své si přijdou i středně pokročilí lyžaři. Pokud si sem chcete zajet protáhnout tělo až po práci, bude se vám hodit, že sjezdovka je vybavena umělým osvětlením. Lyžařský areál Chotouň je v provozu denně až do 21 hodin.

Světlana Dočkalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>