Nejkrásnější dovolená? Zažijete ji na Krétě

Kréta je ostrovem nekonečných možností a přírodních krás. Je to největší a zároveň nejhornatější řecký ostrov. Sever Kréty je mnohem rušnější a živější než klidem prozářený jih, ať už tedy hledáte živější letovisko nebo ticho skalnatého pobřeží, dovolená na Krétě splní vaše nejtajnější sny.

kreta 1

Letoviska

Na která místa můžete v rámci své dovolené na Krétě vyrazit a které z nich pro vás bude nejlepší?

  • Plakias: Příjemné letovisko na jihu ostrova je původní rybářská vesnice obklopená horami, které nabízejí nádherný výhled. Letovisko dostalo název podle stejnojmenné kouzelné pláže. Ve městečku je přes léto živo a na zdejší promenádě najdete veškerou občanskou vybavenost. Ideální místo pro rodinnou dovolenou.
  • Damnoni: Malá osada na jižním pobřeží se nachází u překrásné pláže a nabízí všechno potřebné vybavení: taverny se skvělým jídlem, středisko vodních sportů, obchod i spojení s okolními městy. Super pro zamilované páry i rodiny hledající klid.
  • Chora Sfakios: Tato malá půvabná osada na jižním pobřeží se rozprostírá podél zálivu. V sezóně je zde rušno a můžete tak využívat množství taveren, barů a obchodů, stejně jako vyrazit z přístavu lodí do okolních osad a vesnic. Skvělý výběr pro mladé páry, které chtějí objevovat.
  • Rethymno: Jedná se o oblast se stejnojmenným hlavním městem na východu ostrova. V oblasti se nachází spousta kouzelných vesniček s historickými uličkami a příjemnými plážemi. Tato část patří mezi rušnější části ostrova, kde najdete spoustu ubytovacích kapacit. Ideální pro rodiny s dětmi.
  • Paleochora: Městečko se nachází na jihu ostrova. Rozkládá se podél hlubokého a širokého písečného zálivu a může se chlubit nejkrásnějšími plážemi celého ostrova. Výhodou městečka je také živý noční život, který ocení mladí cestovatelé.
  • Souda: Malá osada na jižním pobřeží ostrova se nachází na skalnatém úbočí nad mořem. Proslula nádhernou písčito-oblázkovou pláží s vyhlášenými tavernami, najdete zde také možnost pronájmu lehátek, výletů i pronájmu dopravních prostředků.

TIP: Chcete zažít dovolenou svých snů? Tou nejlepší možností je dovolená last minute na Krétě!

kreta 2

Výlety

Místní cestovní kanceláře organizují spoustu výletů po ostrově, které vám umožní poznat ta nejkrásnější místa. Vyrazit můžete z Paleochory do soutěsky Samaria, která je nejdelší soutěskou v Evropě. Stejně tak vás uchvátí soutěska Agia Irini, kde se můžete vydat na 7 kilometrů dlouhou procházku překrásnými cypřišovými a borovicovými lesy.

Nádherným romantickým výletem je plavba na ostrov Gramvoussa s benátskou pevností, kterému se přezdívá „krétský Karibik“. Nenechte si ujít ani město Chania, které je údajně nejkrásnějším městem celého ostrova. Z letoviska Plakias se snadno dostanete lodí na pláž Preveli a odsud do pověstného stejnojmenného kláštera. Překvapením pro vás budou také horské vesničky nad Plakiasem – Sellia, Myrthios a Mariou, kde si místní obyvatelé stále zachovávají tradiční způsob života.

Sport

Doporučujeme zkombinovat pobyt u moře s pobytem v horách. Z každého letoviska vede spousta značených turistických tras, které vám na požádání doporučí místní průvodci. Na Krétě je spousta vrcholů, včetně několika dvoutisícových hor, v jejichž okolí jsou světoznámé hluboké soutěsky.

Kréta má také skvělé podmínky pro potápění: podmořský svět můžete objevovat prostřednictvím kurzů pro začátečníky i pokročilé. Ideální destinací pro zájemce o potápění je hotel Kalypso Village, případně se můžete ubytovat v Plakiasu nebo Damnoni, odkud vyráží do potápěčské základny pravidelné svozy. Pokud toužíte také po šnorchlování, adrenalinových sportech nebo cyklistice, můžete vyrazit také na jiné kouzelné řecké ostrovy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>