Kostarika, nedotčená příroda a surfařský ráj

Kostarika je klenotem Jižní Ameriky. Je oázou klidu a rájem pro ty, jež hledají co nejméně dotčenou přírodu.

Je známá pro své dosud neporušené džungle (Ve zdejších tropických lesích roste 1500 druhů stromů.), kde jsou domácími opice, lenochodi, krokodýli a spousta další exotické fauny. Kdo by chtěl pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí, musí navštívit Národní park Tortuguero, kde je možné sledovat hnízdiště a pozorovat želvy při kladení vajec.

I přesto, že se jedná o lidstvem takřka nedotčenou krajinu je Kostarika jedním z nejlépe prosperujících států Střední Ameriky. Většinu místního obyvatelstva tvoří etnické skupiny, které zde tvoří afro-karibskou kulturu.

Kostarika leží v tropickém a subtropickém pásmu a průměrné roční teploty se pohybují mezi 17 a 32 °C. Pro návštěvu Kostariky je nejlepší období sucha, které začíná koncem prosince a končí na konci dubna. Úředními jazyky jsou španělština a portugalština.

Milovníci vodních sportů vítáni

Kostarické pláže nabízejí jedinečné podmínky pro surfování. Kdo miluje zvířata nesmí si nechat ujít potápění se s delfíny a velrybami. Jsou zde ale skvělé podmínky u pro šnorchlování. Místní vám s radostí na několik dní půjčí člun a vy se můžete vyřádit. Okolí řeky Rio Pacure vytváří úžasné podmínky pro rafting. Místní povětrnostní podmínky z Kostariky dělají skvělé místo pro nadšence windsurfingu.

Asi nejoblíbenější turistickou destinací na pacifickém pobřeží Kostariky je Playa Jacó, nacházející se na pobřeží Tichého oceánu. Právě toto pobřežní městečko s mnohými obchody, restauracemi a bujarým nočním životem skýtá ideální surfařské podmínky.

Kam za poznáním a architekturou?

V zálivu Nicoya v západní části území Kostarické republiky se nachází přístav Puntarenas, jehož břehy omývají vlny Tichého oceánu. Město bylo založeno španělskými kolonizátory v první polovině 16. století. Na důležitosti město nabylo až o tři století později, kdy se coby bezcelní přístav stalo důležitým centrem obchodu, především s kávou. Puntarenas svými plážemi lemujícími pacifické pobřeží láká zástupy turistů. Okolí města Puntarenas nabízí ideální podmínky pro surfování a další již zmíněné vodní sporty.

Nicoya na západě Kostariky a patří k významným turistickým lokalitám, zejména díky krásným plážím a blízkosti několika národních parků. Město bylo osídleno v roce 1523 a dnes je zde možnost prohlédnout si malebné centrum vybudované v koloniálním stylu, jehož hlavní chloubou je kostel San Blas. Nedaleko od města se nachází přírodní park Barra Honda a oblast Montezuma s krásnými plážemi a proslulým vodopádem.

Město Alajuela ležící v oblasti centrální Kostariky se nachází necelých 20 kilometrů severozápadním směrem od kostarického hlavního města San José. Mezi stavby, které byste ve městě neměli přehlédnout je v centru stojící katedrála. Další významnou sakrální stavbou je neobarokní kostel Iglesia La Agonía, postavený ve 20. století. Alajuela je především vhodným výchozím bodem k podnikání výletů po okolní krajině. V blízkosti města se totiž nachází Národní park Poás Volcano, ve kterém mohou turisté pohlédnout do kráteru dnes ještě aktivní sopky.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>