Kostarika, nedotčená příroda a surfařský ráj

Kostarika je klenotem Jižní Ameriky. Je oázou klidu a rájem pro ty, jež hledají co nejméně dotčenou přírodu.

Je známá pro své dosud neporušené džungle (Ve zdejších tropických lesích roste 1500 druhů stromů.), kde jsou domácími opice, lenochodi, krokodýli a spousta další exotické fauny. Kdo by chtěl pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí, musí navštívit Národní park Tortuguero, kde je možné sledovat hnízdiště a pozorovat želvy při kladení vajec.

I přesto, že se jedná o lidstvem takřka nedotčenou krajinu je Kostarika jedním z nejlépe prosperujících států Střední Ameriky. Většinu místního obyvatelstva tvoří etnické skupiny, které zde tvoří afro-karibskou kulturu.

Kostarika leží v tropickém a subtropickém pásmu a průměrné roční teploty se pohybují mezi 17 a 32 °C. Pro návštěvu Kostariky je nejlepší období sucha, které začíná koncem prosince a končí na konci dubna. Úředními jazyky jsou španělština a portugalština.

Milovníci vodních sportů vítáni

Kostarické pláže nabízejí jedinečné podmínky pro surfování. Kdo miluje zvířata nesmí si nechat ujít potápění se s delfíny a velrybami. Jsou zde ale skvělé podmínky u pro šnorchlování. Místní vám s radostí na několik dní půjčí člun a vy se můžete vyřádit. Okolí řeky Rio Pacure vytváří úžasné podmínky pro rafting. Místní povětrnostní podmínky z Kostariky dělají skvělé místo pro nadšence windsurfingu.

Asi nejoblíbenější turistickou destinací na pacifickém pobřeží Kostariky je Playa Jacó, nacházející se na pobřeží Tichého oceánu. Právě toto pobřežní městečko s mnohými obchody, restauracemi a bujarým nočním životem skýtá ideální surfařské podmínky.

Kam za poznáním a architekturou?

V zálivu Nicoya v západní části území Kostarické republiky se nachází přístav Puntarenas, jehož břehy omývají vlny Tichého oceánu. Město bylo založeno španělskými kolonizátory v první polovině 16. století. Na důležitosti město nabylo až o tři století později, kdy se coby bezcelní přístav stalo důležitým centrem obchodu, především s kávou. Puntarenas svými plážemi lemujícími pacifické pobřeží láká zástupy turistů. Okolí města Puntarenas nabízí ideální podmínky pro surfování a další již zmíněné vodní sporty.

Nicoya na západě Kostariky a patří k významným turistickým lokalitám, zejména díky krásným plážím a blízkosti několika národních parků. Město bylo osídleno v roce 1523 a dnes je zde možnost prohlédnout si malebné centrum vybudované v koloniálním stylu, jehož hlavní chloubou je kostel San Blas. Nedaleko od města se nachází přírodní park Barra Honda a oblast Montezuma s krásnými plážemi a proslulým vodopádem.

Město Alajuela ležící v oblasti centrální Kostariky se nachází necelých 20 kilometrů severozápadním směrem od kostarického hlavního města San José. Mezi stavby, které byste ve městě neměli přehlédnout je v centru stojící katedrála. Další významnou sakrální stavbou je neobarokní kostel Iglesia La Agonía, postavený ve 20. století. Alajuela je především vhodným výchozím bodem k podnikání výletů po okolní krajině. V blízkosti města se totiž nachází Národní park Poás Volcano, ve kterém mohou turisté pohlédnout do kráteru dnes ještě aktivní sopky.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>