Jak vybrat cestovní kancelář

S létem začínáme uvažovat nad myšlenkami o letní dovolené a času, který bychom rádi strávili v poklidu u moře nebo třeba aktivním odpočinkem v Alpách. V každém případě se však musíme rozhodnout, jakou cestovní kancelář zvolit a podle čeho vybírat naši vysněnou dovolenou.

Pevný cíl, základ úspěchu

Uvažujeme-li o letní dovolené, stojíme před poměrně velkým problémem. Dnešní cestovní kanceláře se snaží předhánět, kdo nám nabídne lepší a výhodnější dovolenou v té nejlepší destinaci. Mnohé nabídky však nemusí vždy říkat úplně všechno, co bychom vědět měli nebo co může ovlivnit náš výběr.

dum u jezeraJako první bychom si měli stanovit, kam přesně chceme cestovat a kolik si můžeme dovolit do této dovolené investovat peněz. Častou chybou lidí cestujících na dovolenou bývá, že hledají levnou dovolenou v drahé destinaci. Primární náklady jsou sice poměrně nízké a může se tedy zdát, že koupili skvělou dovolenou. Radost je však může přejít ve chvíli, kdy uvidí ceny služeb a produktů ve zdejší destinaci, které se mohou pohybovat až na dvojnásobku běžných cen. Taková dovolená nakonec může vyjít mnohem dráže, než kolik bychom dali za dražší dovolenou v levnější destinaci.

Dbáme na doporučení

Jsme-li již rozhodnuti, kam chceme jet a kolik jsme ochotni investovat, přicházíme k hlavnímu kroku, tak že jdeme vybrat samotnou cestovní kancelář.  V dnešní době máme oproti dřívějšku velkou výhodu v tom, že můžeme velmi snadno dohledat různé recenze a hodnocení jednotlivých cestovních kanceláří.

V každém případě, nechceme-li riskovat nechtěné zkrachování cestovní kanceláře nebo případné problémy s kanceláří, je vhodné poohlédnout se po velkých kancelářích s dlouholetou tradicí. Nejsme-li si jisti, můžeme se obrátit na nějakou cestovní agenturu, která již má zkušenosti s různými kancelářemi a může vám sama dobře poradit, které kancelář vám může nabídnout jaké výhody, popřípadě, jaké má nevýhody. Pokud si zakoupíte dovolenou přes cestovní agenturu, nemusíte se bát, že byste platili něco více, než při koupi zájezdu přímo od cestovní kanceláře. V tomto případě pouze agentura dostane provizi z celkové částky, kterou vy platíte kanceláři.

Pozor na skryté příplatky

Jestli si vybíráte dovolenou na poslední chvíli a volíte last-minute zájezdy, je nutné dát si pozor na skryté poplatky, kterých si nemusíte hned všimnout. Takové poplatky se mohou skrývat například u dopravy. Pokud cestuje do dalekých destinací a volíte leteckou dopravu, měli byste si nejprve zjistit, o jakou leteckou společnost se jedná.

Zajišťuje-li vám cestovní kancelář cestu s nízkonákladovou leteckou společností, může vám nabídnout velmi levné letenky, avšak je nutno vědět, za co všechno při koupi těchto letenek (ne)platíte. Velmi často se můžete setkat s letenkami s cenou podobnou, jako s autobusovou jízdenkou z Brna do Prahy. Málokdo vám však již však řekne, že u těchto letenek není započítaná cena za zavazadla. Pokud si vezmete zavazadla, což je u dovolené předpokládatelné, můžete si také připlatit nemalou částku za každý kilogram vašich zavazadel.

Autor: Michal Hromek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>